Potraviny a něco málo o nich.

15.03.2018

čerpáno z internetu.


Avokádo - je bohaté na vitamíny E, B6, draslík a Omega-3 mastné kyseliny. Společně pak příznivě ovlivňují hladinu testosteronu u mužů a zlepšují kvalitu jejich spermatu. Vzhledem ke tvaru plodu podobnému varleti nazývali staří Aztékové strom avokáda "ahuacatl" což znamená přibližně "strom varlat" Plody ovoce rostou v na stromě párech a skutečně se podobají varlatům. Asi díky tomuto tvaru plodů je katoličtí kněží v Mexiku v 16. století zakázali svým věřícím konzumovat. Avokádo je však velice lahodné a stojí za to je vyzkoušet. Avokádo (podobně jako hrušky a lilek) je však také velmi prospěšné ženskému zdraví. Podporuje přirozený rozvoj a fungování dělohy a zdraví děložního hrdla. Ovoce tvarem připomíná tyto ženské orgány (tvar otočené hrušky). Jedno avokádo týdně v období těhotenství ženě pomáhá vyrovnávat rovnováhu porodních hormonů a látky v něm obsažení dokonce mohou napomáhat předcházet vzniku rakoviny děložního čípku. Plod dozrává devět měsíců a stejně tak dlouho trvá i vývoj dítěte v děloze.


Celer - je asi tím nejsnáze dostupným afrodisiakem. Stimuluje činnost nadledvinek, které ovlivňují kvalitu sexuálního prožitku. Má však i celo řadu dalších příznivých dopadů na lidské zdraví. Navíc je to skvělá a dostupná zelenina. Největších účinků dosahuje při přípravě za studena v podobě zeleninových salátů.


česnek - obsahuje allicin, což je látka, která zvyšuje průtok krve. Charakteristický zápach česneku však není ideální pro intimní setkání. pokud však česnek budou konzumovat oba partneři, tato nevýhody se ručí ... Zápach česnek z úst by mělo snížit pití mléka. Možná sníží, ale určitě neodstraní.

čokoláda - je zaručená pochutina, která zlepšuje náladu, navozuje pocity radosti a úlevy, pomáhá navodit pocity vzrušení, přitažlivost, touhu po sblížení a euforii. O čokoládě se říká že je "pokrmem lásky". Za velmi silné afrodiziakum je považován "čokoládový krém" nebo "horká čokoláda". Tradice pití čokolády je hodně rozšířená ve Francii. Původcem pocitů radosti, úlevy i vzrušení je kakao, které obsahuje látku fenyletylamin, který podporuje produkci dopaminu v mozku a navozuje uvolnění a odbourává stres. Obsahuje také látku tryptofan, který navozuje pocit pohody a relaxace. Pomáhá uvolňovat hormon serotonin, který podporuje dobrou náladu, pocity štěstí i sexuální touhy. Tyto látky společně příznivě ovlivňují psychiku a snižují zábrany. Flavonoidy, které čokoláda obsahuje také, dokáží snížit cholesterol a krevní tlak. Zdravotní a afrodiziakální význam však mají především tmavé, hořké druhy čokolády s vysokým obsahem kakaa, které obsahují největší množství prospěšných látek a málo cukru. Čokoláda pomáhá zlepšit krevní oběh, což prospěšně působí nejen na kardiovaskulární systém. Lepší krevní oběh pomáhá mužům udržet sexuální zdraví, tedy kvalitní erekci až do vysokého věku. Podobně účinky jako čokoláda má také zázvor, V některých asijských zemích se zázvor dokonce do čokolády přidává.


Červená řepa - obsahuje velké množství antioxidantů a minerálů, snadno se připravuje do podoby nápoje a dobře chutná vařená v páře, kdy neztrácí cenné vitamíny a látky podporující tvorbu červených krvinek. Šťáva z červené řepy má specifickou chuť a obsahuje velké množství červeného barviva.


Červené víno - je bohaté na antioxidanty a polyfenoly, včetně silného resveratrolu. Díky své barvě vypadá jako krev a je jí také velmi prospěšné. Červené víno chrání před ničivými účinky LDL cholesterolu, který může způsobit srdeční choroby. Snižuje srážlivost krve a proto také snižuje možnost vzniku krevních sraženin, které jsou spojeny s cévními mozkovými příhodami a srdečními chorobami.


Černý pepř - kromě toho, že se pro své kulinářské vlastnosti výborně hodí do jídel všech druhů jídel a salátů české i světové kuchyně, je považovaný za osvědčené afrodiziakum. Traduje se o něm, že vrací unaveným mužům zpět jejich sexuální vitalitu a vášeň. V každém případě jídlům dodává svou typickou chutí "jiskru" a probudí vás z letargie. V dřívějších dobách "Velkého Říma" se přidával do masážních olejů používaných při milostné předehře před milováním. Dnes se jako součást masážních olejů nepoužívá.


granátové jablko - obsahuje velké množství vitamínu C, antioxidanty a větší množství zinku, který je potřeba pro udržení sexuálního zdraví muže.


Houby, například běžný žampion nebo vzácná lesklokorka a další - mají řadu léčivých účinků. mimo jiné v podobě tinktury připravované extrakcí z hub slouží jako doplňková podpora léčby vysokého krevního tlaku. Řada hub je považována za antioxidanty a mají i další účinky na zdravotní stav. Problematika hub a produktů z nich je však natolik rozsáhlá, že překračuje záměr tohoto článku.


Hovězí maso - především libové hovězí maso má velmi pozitivní význam ve zdravé výživě mužů i žen. Obsahuje kvalitní bílkoviny, vlákninu, železo, vitamin B a zinek, který je potřebný pro udržení sexuálního zdraví mužů, zvyšuje kvalitu spermií a zpomaluje tvorbu hormonu prolaktinu v těle. Hovězí maso také obsahuje leucin - aminokyselinu, která zvyšuje svalovou sílu a tělesnou výkonnost. Muži ho mají v oblibě především ve formě steaků. Hovězí (červené) maso obsahuje velké množství proteinů, které pomáhají budovat svalstvo a přispívají k celkové tělesné i duševní vitalitě. Také proto je významným zdrojem výživy mužů, ale i žen.