Jahody a další.

16.03.2018

Jahody - zvyšují tvorbu testosteronu, mužského pohlavního hormonu a podporují genezi spermií. Vhodné i se šampaňským...


Kustovnice čínská - někdy nazývaná "goji", patří mezi bezpečná a vhodné doplňky stravy. Má mimo jiné i antioxidační účinky. V Číně je symbolem mužské síly a vytrvalosti. Při dlouhodobé a pravidelné konzumaci v zeleninových pokrmech se podílí na zvýšení sexuální energie a touhy.


Levandule - díky své nádherné vůni byla vždy spojována s láskou, vzrušením, ale také s milováním a plodnosti. Ve formě esenciálního oleje se přidává do míchaných osvěžujících nápojů a především do masážních olejů. Zvyšuje sexuální napětí před milováním. Už její vůně se může podílet na vzrušení smyslů a vybuzení základních sexuálních pudů. Pozor na předávkování. Pro vnitřní požití ji raději nepoužívejte a ve formě masážních olejů je potřeba přesně dodržet dávkování se základními oleji. je možné zakoupit již hotové a hlavně bezpečné již namíchané oleje.


Maca - (Lepidium meyenii), peruánská bylina, která zlepšuje psychickou i fyzickou výkonnost, dodává tělu energii, má omlazují účinky, snižuje problémy s erekcí u mužů a zvyšuje sexuální touhu u žen. Díky velkému obsahu zinku, který je jednou ze základních surovin pro tvorbu pohlavních hormonů, stimuluje jejich správnou tvorbu.


Med - má prokazatelné, staletími ověřené léčivé účinky. Med je také oblíbené sladidlo, ale i pochutina. Včelí med má silně protizánětlivé a univerzální preventivní účinky. Dodává tělu energii. Kromě zdraví prospěšných látek také obsahuje značné množství bóru (stopový prvek). Bór pomáhá udržovat tělo aktivní a optimalizuje hladinu estrogenu. Může také podporovat zvýšení hladiny testosteronu v krvi, což je hormon zodpovědný za podporu libida u mužů i žen. Včelí med dále podporuje správnou funkci prostaty, snižuje projevy stresu a podrážděnosti. Podobně jako čokoláda, podporuje pocity radosti, zklidnění, úlevy. Příznivě ovlivňuje náladu i sebevědomí muže, ale i ženy, což může vést i ke zvýšené touze po sexu. V medu se také celkem snadno macerují byliny nebo se do medu mohou přidávat výtažky z bylin. Podle starých doporučení byly za nejúčinnější výtažky rostlin, stromů a bylin považované extrakty z dubu, kotvičníku, březových jehněd nebo kopřivy. Takto "posílený" med se bral jako "přírodní lék" jednou až dvakrát denně v množství jedné lžičky. Od medového "elixíru vitality" se očekávalo, že také napomůže posílení mužské vitality.


mořské plody, jako jsou mušle, krevety, ústřice, nebo některé druhy mořských koníků, jsou staletí pokládané dokonce za účinné přírodní afrodisiakum. potravinářské studie dokládají, že právě tyto dary moře jsou bohatým zdrojem zinku. Zinek lidé potřebují nejen pro udržení zdraví srdce a stabilní imunitu, ale má velmi dobrý až zásadní vliv i na zdraví reprodukčních orgánů a u mužů na kvalitu spermatu. Příliš nízká hladina zinku může způsobit u muže až mužskou neplodnost nebo problémy s plodností.


Olivy - obsahují řadu minerálních látek. Zlepšují zdraví a u žen podporují funkci vaječníků. Olivový olej lisovaný z čerstvých oliv, pokud je správně a šetrně vyrobený, pak nese všechny pozitivní vlastnosti oliv. U žen, jejichž strava obsahuje hodně olivového oleje, se významně snižuje riziko vzniku rakoviny vaječníků. Zdravé tuky v olivovém oleji tak mohou být obecně účinnou přírodní prevencí vzniku rakovinného bujení. Dále podporuje tvorbu hormonu testosteronu, který zlepšuje sexuální výkon u mužů, podporuje sexuální zdraví mužů i žen. Nízká hladina testosteronu snižuje sexuální touhu i schopnost dosáhnout vyvrcholení.


Rozmarín - v aromaterapii velmi oblíbená rostlina v podobě keřů. Ve formě věnce pro vítěze je považovaná za symbol vítězství. Používá se při vyčerpání a únavě. Krásně voní a má zklidňující účinky


Rukola - zelenina bohatá na vitamíny a minerální látky. Snadno se pěstuje i v našich podmínkách. V létě běžně k dostání v obchodech s ovocem a zeleninou.

Ryby - především tučné ryby, jako je losos, sleď, sardinky nebo halibut, jsou významným zdrojem zdravého tuku - omega 3 nasycené kyseliny. Tato látka chrání proti srdečním problémům, udržuje srdce zdravé a výkonné. Z pohledu prevence infarktu se doporučuje zařadit ryby do jídelníčku alespoň dvakrát týdně. Platí to jak pro muže, tak i pro ženy.