Chřest a další

16.03.2018


  • hřest - obsahuje velké množství kyseliny listové, což může zvýšit produkci histaminu, který umožňuje snadnější dosažení orgasmu u mužů i žen. Chřest je velkým zdrojem draslíku, vlákniny, vitamínů A, B6 a C, thiamin, betakaroten. Sýle obsahuje minerální látky jako zinek, draslík, železo, hořčík, vápník a fosfor, v optimálním poměru pro regeneraci těla. Účinky histaminů jsou afrodiziakální a ostatní látky podporují především dobrý zdravotní stav, který k sexu také patří..

  • Jalovec - je považovaný za afrodiziakum, které snižuje napětí, stres a obavy. Je považovaný za rostlinu ochrany, protože snižuje strach, smutek a negativní pocity. Tím napomáhá sexuálnímu uvolnění a obavám ze selhání. Na Slovensku je toto afrodiziakum nejvíce oblíbené ve formě "jalovcové pálenky" ... Jalovec má vynikající, nenapodobitelnou, intenzivní chuť a proto se používá i v pokrmech připravovaných ze zvěřiny. Dříve se jako nápoj připravoval před svatební noci pro snížení obavy nevěsty, panny z prvního milování a měl pomoci i jejímu vzrušen


    Jasmín - klasické afrodiziakum, které působí na čich lidí. I v přírodě vás zaujme jeho velmi silná, až omamná vůně jeho květů. Tato vůně pak podobně působí i ve formě esenciálního oleje. Jedná se o jednu z nejsvůdnějších a silně erotických vůní. Jasmínový esenciální olej patří mezi nejznámějších a velmi oceňovaná afrodiziaka. Jasmínový olej je oblíbený hlavně při masážích a v aromaterapii. V Indii jasmínový květ symbolizuje slib věčné lásky.


    jmelí - pomáhá snižovat vysoký tlak, který je jednou z vážných příčin problémů s erekcí. Podílí se na snížení a stabilizaci krevního tlaku v přijatelné normě. Při léčbě vysokého tlaku se však vždy musíte řídit radami a pokyny vašeho lékaře. Jmelí je vždy jen doplňkovou podpůrnou léčbou.


    Kabocha - zelená dýně Hokkaido - jedna z japonských dýní Hokkaido, které zrají na podzim. Pěstuje především v Japonsku a Thajsku. Za dodržení teplotních podmínek roste i v našem podnebí. Konzumuje se jako součást tradičních thajských dezertů. Pokud dobře dozraje, pak má výraznou sladkou chuť.


  • Kotvičník zemní - (Tribulus terrestris) patří mezi naše nejznámější byliny se širokým spektrem působení. Mezi přírodní afrodiziaka patří proto, že zvyšuje hladinu testosteronu, který napomáhá lepší potenci. Pozitivně působí také v psychické rovině, podporuje činnost nervové soustavy, pomáhá snížit úzkost, stres a deprese, ovlivňuje aterosklerózu, ischemickou srdeční chorobu nebo vysoký krevní tlak. Je vhodný také jako doplněk stravy při léčbě mužské neplodnosti a snížení následků zbytnění prostaty. Jeho účinky jsou prokazatelné také v omezení psychických problémů, kdy pomáhá potlačovat stres, úzkosti a deprese. Využívají se jak plody, tak i nať kovičníku.