Co je smoothie

14.03.2018

Smoothie nebo někdy také fresh juice je nápoj mixovaný z čerstvého ovoce, zeleniny a někdy také ořechů, jiných tvrdých plodů. Dle chuti je možné takový nápoj také dosladit medem (zdravější varianta). Některé recepty pak mohou obsahovat kakao, čokoládu nebo arašídové máslo.

Pro hustější konzistenci a jemnější chuť se do smoothies přidává jogurt nebo mléko. Taková kombinace je vynikající např. s banánem.

Přesná definice smoothie neexistuje a tak některé restaurace i jednotlivci přidávají různé další ingredience. Pro fitness je možné do koktejlu přidat práškový protein. Setkat se můžeme i s konopným proteinem či zeleným čajem. Já přidávám do svých koktejlů slunečnicová semínka.

Velkou výhodou nápojů smoothies je snadná vstřebatelnost živin a vitamínů díky mixování. Smoothie mixér vytvoří dokonale jemný drink, které lidské tělo snadno vstřebá. Já osobně do koktejlů přidávám kohoutkovou vodu , takže je tělo hydratované, což ocení především vaše pokožka. Navíc budete mít mnohem více energie a přes den vám káva vůbec chybět nebude........